Jak vybrat správný kávovar

Pár rad jak si vybrat kávovar

Kvalitní přístroje se na našem trhu pohybují v cenách cca od 20 tisíc korun. Ale jsou i vyjimky např.LaPiccola kávovar na P.O.D. Levné přístroje v řádech několika tisíc Vám nikdy nenabídnou kvalitní kávu. Znalci kávy doporučují zakoupit buď kvalitní výrobek, nebo peníze utratit jinak. Pokud zakoupíte levný přístroj, zjistíte, že ta káva není taková jaká by měla být a nakonec ho ani nebudete používat a nakonec koupíte kvalitní kávovar. Než se pro kávovar rozhodnete nechte si v něm připravit espresso, zaměřte se na krémovou pěnu na espressu, která nesmí hned mizet, musí se držet na stěnách hrníčku, musí být hustá a v závislosti na typu použité kávy zpravidla krémově hnědá, pak si připravte i dvě espressa na otestování jak kvalitní má spařovací jednotku, zkuste si jeho obsluhu. A ještě pár rad na co by jste se měli ještě zaměřit.

Kávovar by měl mít mlýnek (oceloví)

Ať se již rozhodnete pro jakoukoli značku, vždy preferujte kávovar s vlastním mlýnkem. Jedině čerstvě namletá káva má správné aroma.Jakákoli mletá káva, bez ohledu na výrobce, voní jen několik hodin po otevření. To je dáno tím, že mleté kávě škodí vzduch. Na vzduchu káva tzv.oxiduje - ztrácí důležité éterické oleje, které jsou v ní obsaženy a které se významným způsobem podílí na výsledné chuti kávy. Navíc můžete u kávovaru s vlastním mlýnkem ovlivnit hrubost mletí a tím dále ovlivňovat Vámi požadovanou chuť kávy. Správná hrubost mletí závisí i prostředí kde je kávovar instalován (zejména vlhkost vzduchu, teplota apod.). Dobrý prodejce by Vám měl odborně  poradit s nastavením kávovaru a říci jak se dá chuť kávy ovlivnit.

Dobrý kávovar má  kvalitní spařovací jednotka

V automatickém kávovaru putuje káva po namletí do tzv. spařovací jednotky. Je to část kávovaru, kde se káva upěchuje (spresuje - odtud název espresso,i tlak upěchování kávy je velmi důležitý) a skrz ní se nechá pod tlakem protéct horká voda. Většina kávovarů na trhu má jen malou spařovací jednotku, která není schopna pojmout větší množství kávy. Pravé espresso, které si dáváte v kavárně je připraveno ze 7g kávy / cca 25ml-35ml vody. Někdo však má rád silnější kávu, tedy připravuje espresso z většího množství kávy. Stejně tak je tomu u některých kvalitních káv, kde je doporučeno pro získání plného aroma dávat větší množství kávy. Je proto výhodné pokud kávovar toto zvládne.
Jednoduchým testem, jak si ověřit, zda má kávovar variabilní spařovací komoru pro dostatečné množství kávy, je nechat si připravit 2 espressa najednou. Některé kávovary namelou první dávku a do hrníčků se připraví asi polovina požadovaného množství kávy. Následně se opět namele káva a do již připravené, chladnoucí kávy, doteče zbylá část. To je samozřejmě špatně a je to dáno právě tím, že takový kávovar nemá dostatečnou spařovací jednotku a aby připravil silnou kávu musí jí dělat na víckrát. Kvalitní kávovar umí 2 espressa připravit na jedno namletí, kdy skutečně využije pro přípravu cca 15g kávy.

Teplota vody

Na přípravu kávy by se měla teplota vody pohybovat v rozmezí 89-90st.C. Velmi málo kávovarů na trhu využívá tuto správnou teplotu. U některých typů teplota ani není uvedena. Teplota je velmi důležitá, protože jedině při správné teplotě se z kávy uvolní požadované látky a získáte skutečně plné aroma ve kterém nebude nic chybět. Některé kávovary umožňují teplotu vody nastavit i několika krocích.
Pokud je teplota nižší, káva může být kyselejší, neudrží si krému (mramorová pěna typická pro kvalitní espresso, vzniká mísením horké vody s oleji obsaženými v kávě). Správnou chuť pak nezískáte ani použitím sebelepší kávy.
Pokud má kávovar kvalitní topný systém umí zpravidla produkovat i dostatek páry po dostatečně dlouhou dobu pro přípravu napěněného mléka (caffé latte, cappuccino atd.) Zde je opět jednoduchý test, pokud necháte kávovar produkovat páru pro napěnění mléka nesmí Vám z trysky spolu s parou kapat voda, kávovar by měl produkovat souvislé množství páry po dobu nejméně 30-40sec. Kvalitní přístroje to zvládají 2 minuty. Jinak v praxi nikdy mléko nenapěníte.

Správný tlak

Většina lidí o kávovaru ví to, že by měl mít tlak 15 barů. A čím více tím lépe. To nemusí být vždy pravda. Profesionální pákové kávovary, které se používají v restauracích mají tlak zpravidla 9barů. Není tak ani problém v hodnotě tlaku, ale v tom, aby kávovar tu hodnotu dlouhodobě udržel. Hodně kávovaru vytvoří tlak 15barů v první vteřině spařování kávy a následně tlak klesá. Většina automatických kávovarů využívá tlaku 15 barů. Důležité je, ale aby tento tlak byl konstantní a po celou dobu spařování.

Údržba

Základem dobré kávy dokonalá čistota kávovaru. Ta samozřejmě vyžaduje u různých výrobců různé postupy. Některé kávovary jsou konstruovány tak, že je třeba vyndat spařovací jednotku a tu oplachovat ve vodě. To jsou vše úkony, které Vás po čase přestanou bavit a zdržují. Ideální je, pokud má kávovar konstrukci, která má vestavěné vnitřní mytí a není třeba nic rozebírat a vyndávat. Každé rozebírání samozřejmě vytváří drobné konstrukční vůle a nepřispívá přesnému chodu kávovaru.
Vhodné je, pokud kávovar umožňuje použití změkčovacích filrů  vody. I kvalita vody má totiž významný podíl na kvalitě kávy. Ideální je pro přípravu kávy právě měkčí voda. Každý prodejce by Vás měl umět dokonale seznámit s údržbou kávovaru. A nezapomínejte, že věta " tady to jednoduše vyndáte a opláchnete" vás bude provázet i když si uděláte jen jedno malé espresso denně. Pokud to totiž neopláchnete, tak zbytky dnešní kávy zkazí chuť té zítřejší kávy. Určitě si tedy zjistěte maximum informací o údržbě.
Renomovaní výrobci nabízí i kvalitní chemii pro větší údržbu, která se provádí zpravidla jednou za 3 měsíce. Kvalitní kávovar by měl opět vše zvládnout sám, jen na základě spuštění příslušného programu.

Záruka

Všechny výrobky mají záruku 2 roky. Ale v poskytovaném servisu mohou být rozdíly. Informujte se proto na možnost zapůjčení náhradního kávovaru pro případ závady, jak se řeší případné odeslání kávovaru do servisu - kávovar není malý a je těžší, proto je zasílání komplikovanější a každá přeprava je riziko. Je proto vhodné, pokud existuje servisní podpora, díky které pouze zavoláte a o ostatní se stará prodejce. Vždy se informujte na výluky ze záruky. Spolehlivost jednotlivých kávovarů asi nejlépe zjistíte referencí od známých (vždy se ptejte i na možnost srovnání s jinými přístroji), žádný prodejce Vám asi sám neřekne, že má poruchové výrobky.

 Nejčastější poruchy kávovaru

Kávovar má více součástí než je na první pohled vidět. Nejčastějším problémem  bývá poměrně banální ucpání odpadní trubky kávou a následné protékání odpadu kávovaru. Je potřeba vyčistit odpadní trubky, ale také sběrné sběrnou  nádobu  odpadu, umístěné přímo v přístroji.

Zásadnějším problémem  je, pokud voda na espresso neteče tak jak má, nebo dokonce voda neteče vůbec z bojleru. Důvod:  zavápnění kávovaru, které nutně vyžaduje dekalcifikaci. Odvápnění se provádí pomocí speciální chemie  a rozhodně byste ho měli zařadit mezi pravidelné úkony  v péči o kávovar. Podcenění tohoto  problému by vás mohlo přijít dosti draze.

Ale  ne vždy je špatně tekoucí voda způsobena zavápněním. Především  zkontrolujte, jestli není zastaven přívod vody do  kávovaru. Pokud tomu tak je,nenechávejte kávovar zapnutý, aby se kávovar nezavzdušnil. Po zapnutí vody kávovar zapněte a nechte chvíli protékat, aby se do připravené kávy nedostaly nečistoty z trubek. 

 

Káva neteče tak jak má

Espresso není takové kvality jakou potřebujete,zkontrolujte opotřebení kamenů  v mlýnku a podívejte se na nastavení teploty a tlaku vody. Ukazují li měřiče nestandardní hodnoty, volejte raději technika, který zkontroluje případnou poruchu pumpy nebo termostatu. Pumpa kávovaru je velmi citlivá a snadno se spálí.

To samé platí, pokud nemáte potřebný tlak pro výrobu espressa a chvíli do něj neteče voda. Raději přístroj vypněte a obraťte se na servis. Problémy s tlakem můžete pozorovat také při práci s tryskou na páru, zvláště pokud nevěnujete jejímu čištění potřebnou péči. Při přípravě nápojů dochází k ucpávání trubičky a okolních závitů, což způsobuje menší tlak páry nebo dokonce její  neprůchodnost. Pomůže velmi důkladné čištění trysky.

 

Nešetřete penězi při nákupu kávovaru

Je pochopitelné, že se každý snaží ušetřit. Někdy však tato snaha vede k opačnému výsledku. Pokud totiž podnikáte a přístroje pracují celý den, sedm dní v týdnu, nevyplatí se vám pořizovat levný kávovar, který pak na náročnou práci nestačí. Profesionální kávovary  jsou vyrobené z kvalitních materiálů a vydrží tak podstatně víc, než jejich levné varianty. Cena profesionálních kávovarů se pak samozřejmě odvíjí také od toho, zdali je plně automatický nebo manuální, dvou nebo tří-pákový a od počtu bojlerů.

Pokud si nejste jisti jaký by pro vás byl vhodný kávovar,poraďte se s odborníkem .

Vstupujete na stránky s nabídkou alkoholu.
Musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Jsem mladší 18 let