Nejčastější závady kávovarů

 Nejčastější poruchy kávovaru

Kávovar má více součástí než je na první pohled vidět. Nejčastějším problémem  bývá poměrně banální ucpání odpadní trubky kávou a následné protékání odpadu kávovaru. Je potřeba vyčistit odpadní trubky, ale také  sběrnou  nádobu  odpadu, umístěné přímo v kávovaru.

Větším  problémem  je, pokud voda na espresso neteče tak jak má, nebo dokonce voda neteče vůbec. Důvod:  zavápnění kávovaru, které nutně vyžaduje dekalcifikaci. Odvápnění se provádí pomocí speciální chemie  a rozhodně byste ho měli zařadit mezi pravidelné práce  v péči o kávovar. Podcenění tohoto  problému by vás mohlo přijít dosti draze.

Ale  ne vždy je špatně tekoucí voda způsobena zavápněním. Především  zkontrolujte, jestli není zastaven přívod vody do  kávovaru. Pokud tomu tak je,nenechávejte kávovar zapnutý, aby se kávovar nezavzdušnil. Po zapnutí vody kávovar zapněte a nechte chvíli protékat, aby se do připravené kávy nedostaly nečistoty . 

 

Káva neteče tak jak má

Espresso není takové kvality jak má být?Zkontrolujte opotřebení kamenů  v mlýnku a podívejte se na nastavení teploty a tlaku vody. Ukazují li měřič tlaky jiné než by měli, zavolejte servis, který zkontroluje případnou poruchu čerpadla nebo termostatu. Čerpadlo kávovaru je velmi citlivá a snadno se spálí.

To samé platí, pokud nemáte potřebný tlak pro výrobu espressa a chvíli do něj neteče voda. Raději přístroj vypněte a obraťte se na servis. Problémy s tlakem můžete pozorovat také při práci s tryskou na páru, zvláště pokud nevěnujete jejímu čištění potřebnou péči. Při přípravě nápojů dochází k ucpávání trubičky a okolních závitů, což způsobuje menší tlak páry nebo dokonce její  neprůchodnost. Pomůže velmi důkladné čištění trysky.

 

Nešetřete penězi při nákupu kávovaru

Je pochopitelné, že se každý snaží ušetřit ale v tomto případě se šetří na nepravém místě. Pokud máte restauraci či kavárnu a přístroje jde celý den, sedm dní v týdnu, nevyplatí se vám pořizovat levný kávovar, který pak nato  nestačí. Profesionální kávovary  jsou vyrobené z kvalitních materiálů a vydrží tak podstatně víc, než jejich levné varianty. Cena profesionálních kávovarů se pak samozřejmě odvíjí také od toho, zdali je plně automatický nebo manuální, jedno, dvou nebo tří-pákový a od počtu bojlerů.

Pokud si nejste jisti jaký by pro vás byl vhodný kávovar,poraďte se s odborníkem, ten vám poradí a nabídne to nejvhodnější a poskytne i servis. .

Vstupujete na stránky s nabídkou alkoholu.
Musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Jsem mladší 18 let